Nábor

Zveme všechny nadšené sportovce a sportovkyně k nám do Sokola Břeclav na velký florbalový nábor! Přijďte si vyzkoušet tuhle rychlou a vzrušující sportovní hru plnou akce a adrenalinu. Ať jste zkušení hráči nebo úplní začátečníci, máme pro vás místo v naší florbalové rodině.

Kromě sportovního růstu vám Sokol Břeclav nabídne i skvělou atmosféru a nové přátelství. Florbal spojuje lidi všech věkových skupin a zároveň posiluje fyzickou kondici a týmovou spolupráci.

Začínám od 11. září dle jednotlivých věkových kategorií v horní liště florbal. Pro bližší informace nás kontaktujte přímo. Budeme se na vás těšit!

Úspěšné ukončení druhého florbalového kempu: dovednostní hry a závěrečný turnaj oživili atmosféru

Závěrečný den florbalového kempu byl ozdoben smíchem, radostí a zápasnickým duchem, kdy se mladí hráči sešli, aby ukončili intenzivní týden plný tréninků a zábavy. Kemp, který sloužil jako platforma pro zdokonalování dovedností a posilování týmového ducha, dospěl k závěru, který nikdo nezapomene.

Dovednostní hry představovaly nezapomenutelnou součást posledního dne kempu. Hráči měli příležitost ukázat své dovednosti a soutěžit v různých disciplínách, jako byly přesné střely na branku, rychlostní překážková dráha a technický běh s míčkem. Toto důležité setkání nejen povzbudilo soutěživost mezi účastníky, ale také umožnilo trenérům a rodičům pozorovat, jak se každý hráč rozvíjí a zlepšuje během krátkého období kempu.

Vrcholem dne byl závěrečný turnaj, který zahrnoval hráče rozdělené do různých věkových a dovednostních kategorií. Každý hráč měl příležitost uplatnit to, co se naučil během kempu, a soutěžit ve skutečných zápasech. Závěrečný turnaj nejen ukázal, jak hráči rostli jako tým, ale také jak si individuálně polepšili ve svých technikách a taktikách.

Závěrečný ceremoniál přinesl dojmy nejen hráčům, ale i všem zúčastněným. Každý hráč obdržel ocenění za své úsilí a zlepšení, a týmy, které si vedly nejlépe, byly vyhlášeny vítězi v jednotlivých kategoriích. Nicméně víc, než samotné ocenění šlo o duch kamarádství a sportovního ducha, který zaplnil vzduch.

Ukončení florbalového kempu nebylo jen koncem jednoho týdne intenzivního tréninku. Bylo to ukončení etapy plné úsilí, spolupráce a zábavy. Hráči se nejen zdokonalili ve svých dovednostech, ale také si odnesli cenné lekce o týmové práci, fair play a odhodlání. A tak se uzavřel týden, který zanechal nejen vzpomínky na skvělý florbalový kemp, ale i nové přátelství a zážitky, které hráči budou nosit v srdci po celý život.

První kolo Poháru Českého florbalu přilákal pět statečných týmů, kteří se utkali o postupová místa do další části poháru.

V minulém víkendu se na florbalové scéně České republiky odehrávala neobyčejně napínavá klání, které se stala svědkem překvapení, dramatických obratů a neuvěřitelných výkonů. První kolo Poháru Českého florbalu přilákal pět statečných týmů, kteří se utkali o postupová místa do další části poháru.

Senzace prvního dne: Porážka prvního týmu národní ligy FBK Atlas Blansko

V úvodním zápase turnaje se Sokol Břeclav utkal s týmem z národní ligy Atlas Blansko, který byl považován za jednoho z favoritů celého turnaje. Nikdo však nepočítal s tím, že Sokol Břeclav předvede tak neuvěřitelný výkon. Přestože šlo o zápas na půl cesty mezi největšími outsiderem a týmem národní ligy, Sokol Břeclav překvapil nejen diváky, ale i samotné hráče soupeře. Skvělá týmová práce, bojovnost a strategický přístup vedly k senzačnímu vítězství 5:3.

Rychlý obrat a lekce pokory: Porážka od K1 Florbal Židenice

Následující zápas však Sokol Břeclav prohrál proti týmu Židenic. Byla to tvrdá lekce pokory pro tým, který se po vítězství nad týmem z národní ligy možná trochu ztratil ve vlastní euforii. Židenice potvrdily svou kvalitu a získaly zasloužené vítězství 6:2.

Náročný duel se známým FATR Dubňany: Úspěšný návrat k vítězství

Další den čekal Sokol Břeclav náročný zápas proti týmu FATR Dubňany, který je dobře známý svým silovým pojetím hry a výbornými individualitami. Tentokrát se však Sokolu Břeclav podařilo návrat k vítězství. Ve velmi vyrovnaném zápase se podařilo zvítězit 7:4 díky klíčovým momentům a skvělému týmovému výkonu v poslední třetině.

Přetahovaná s týmem Sokol Ivanovice na Hané: Nepodařilo se navázat na úspěch

V závěrečném zápase turnaje se Sokol Břeclav postavil proti týmu Ivanovic. Tento zápas sliboval velkou vzrušující bitvu, avšak Sokol Břeclav tentokrát nestačil na protivníka. Zápas skončil vítězstvím týmu Ivanovic 6:3. Nicméně to nemuselo Břeclav mrzet, jelikož si již zajistili postup po vítězství nad týmem z Dubňan.

Závěr turnaje a hodnocení účinkujících

První kolo Poháru Českého florbalu se tak uzavřel s více než zajímavými výsledky. Sokol Břeclav nejenže překvapil florbalovou komunitu, ale také nám ukázal, jak důležitá je střídmost a pokora ve výkonech na hřišti. Týmy, které se na turnaji předvedly, potvrdily, že florbal je sport plný nečekaných zvratů a napínavých momentů.

Sokol Břeclav bral druhé místo na mezinárodním florbalovém turnaji

Skvělým úspěchem skončilo vystoupení florbalistů T.J. Sokol Břeclav na mezinárodním turnaji ve Vídni. V nabité konkurenci týmů z Rakouska, Slovenska a České republiky slavili na konci června zisk stříbrných medailí.

Turnaj přitom pro Břeclavské nezačal nejlépe. V prvním utkání těsně nestačili na brněnský Komín, kterému podlehli 2:3. V dalším zápase pak remizovali 1:1 se slovenským týmem z obce Gajary. „Věděli jsme, že nebude snadné postoupit do vyřazovací části, ale řekli jsme si, že budeme dál makat a uvidíme, na co to bude stačit,“ popsal rozpoložení týmu po prvních dvou zápasech Petr Hübl.

Bojovná nálada a zlepšený výkon v dalším utkání proti místnímu klubu z Vídně se odrazily také na výsledku, když florbalisté svého soupeře přejeli jednoznačně 7:1 a brali první výhru v turnaji. Postupová matematika v tu chvíli byla jasná: z posledních dvou zápasů ve skupině museli Břeclavští vyválčit ještě alespoň jedno vítězství.

Následoval pro ně dobře známý protivník z Hodonína, se kterým však smolně prohráli 1:2, když rozdílovou branku obdrželi dvě minuty před koncem hrací doby. Všechno tak záviselo na závěrečném utkání s týmem ze Syrovic. Hráči Sokolu začali skvěle a rychle si vypracovali dvougólový náskok, který se jim podařilo navyšovat. Nakonec uspěli po výsledku 6:3, a na poslední chvíli tak proklouzli do semifinále.

V něm se střetli s brněnským Komínem. Kdo však čekal dramatický duel, musel být tentokrát překvapený dominantní hrou Břeclavských. Po přesvědčivém průběhu zvítězili jasně 7:3 a slavili postup do finále, kde už na ně čekal tým z Gajar ze Slovenska.

Po opatrném začátku se hráči Sokola Břeclav na konci první části ujali vedení 1:0 po proměněném trestném střílení. Hra se přelévala ze strany na stranu a po závěrečném hvizdu svítil na tabuli stav 3:3. Následovala tak tři trestná střílení na každé straně, jež měla rozhodnout o vítězi. V nájezdové loterii byli nakonec úspěšnější hráči ze Slovenska, kteří se tak mohli radovat ze zisku trofeje.

Florbalisté Sokolu Břeclav však byli spokojení i se stříbrnými medailemi. „Ukázalo se, že soudržnost týmu je velká a chuť po vítězství ještě větší. Těšíme se na příští ročník a doufáme, že tentokrát již s pohárem za první místo,“ zhodnotil vystoupení na turnaji Martin Vrzal.

Mladí florbalisté z Břeclavi vstoupili do nové sezóny úspěšně

V neděli 19. září se účastnili starší žáci týmu T.J. Sokol Břeclav prvního turnaje nové ligy sezóny 2021/2022 českého florbalu v Dubňanech. V prvním utkání je čekal silný tým z Moravan, a to TROOPERS YoungGuns. Po rychlé vstřelené brance ze standardní situace ve druhé minutě se tým z Břeclavi ujal vedení 1:0. Nicméně to bylo na delší dobu ze strany břeclavských mladíků vše a museli přihlížet intenzivní hře vrstevníků z Moravan. Ta vyvrcholila vedením na začátku druhé třetiny až na 4:1. K obratu zavelel Antonín Vávra, kdy proměnil dorážkou střelu Michala Šálka. Hra se začala následně obracet ve prospěch Břeclavi a skončila první výhrou v sezóně 8:6.

Po poledni téhož dne se hráči Břeclavi pustili do svého druhého soupeře, a to místního týmu F.A.T.R. Dubňany škorpioni. Hráči si byli vědomi kvality týmu z Dubňan, jelikož už v ranním utkání rozdrtil tým z Mikulova 15:2. Stejně jako v předchozím zápase mladí Břeclavané byli překvapení aktivitou svého soupeře, který již v šesté minutě vedl 3:0. Nicméně již po dalším vhazování vstřelil branku JakubO’Brien z družstva Břeclavi a nastartoval tak hru Břeclavi, která vyvrcholila až ve srovnání 5:5. Ve třetí třetině došlo již ke korekci výsledku na obou stranách až na 7:7.O vítězi zápasu, tak musely rozhodnout nájezdy. Na první trestné střílení se postavil zkušený Maxmilián Gál, který nekompromisně umístil míček brankáři nad levou nohu a mladíci z Břeclavi se ujali vedení. Skvělý výkon následně potrhl brankář Břeclavi Lukáš Krejčiřík, který vychytal všechny tři nájezdy domácích a podtrhl, tak vítězství mladíků ze Sokola Břeclav i ve druhém utkání nové sezóny. I po úspěšném vstoupení do soutěže našich mladíků máme stále co zlepšovat, dodal trenér starších žáků Martin Vrzal.

Florbal – tréninky mládeže

Oddíl atletiky nás pustí do haly na Lokači v úterý a ve čtvrtek za pěkného počasí. Pokud bude pršet, florbalový trénink v tyto dny by nebyl, do haly půjdou atleti.

V úterý 8.9.2020 a ve čtvrtek 10.9.2020 bude trénink v hale na Lokači od 14:30 do 15:45 hod. pro ročníky 2008 a mladší.

V úterý 8.9.2020 a ve čtvrtek 10.9.2020 bude trénink v hale na Lokači od 15:45 do 17:00 hod. pro starší žáky a dorostence jsou to ročníky 2007 až 2004.

Děkuji za pochopení.

Drahoslav Vrzal

Florbal tréninky

Školy s pronájmem tělocvičen zatím váhají, do té doby než se zaběhnou různá opatření kvůli Covidu na školách. Od 15. září bychom mohli chodit na průmku a možná i do tělocvičen základních škol.

Zatím budeme trénovat pokud to půjde v hale na Lokači v Břeclavi.

V neděli 6.9.2020 bude trénink v hale na Lokači od 10:30 do 12:00 hod. pro starší žáky a dorostence, jsou to ročníky 2007 až 2004.

V neděli 6.9.2020 bude trénink v hale na Lokači od 15:45 do 17:00 hod.
pro ročníky 2008 až 2014.
Děkuji za pochopení.

Drahoslav Vrzal

Změna konání tréninku mládeže

Od 20. ledna dochází ke změně konání tréninků mládeže v tělocvičně břeclavského gymnázia.

Ročníky 2007 a mladší mají trénink od 17.25 do 18.40.

Ročníky 2006 a starší mají tréninky od 18.45 do 20.00.

Letní příprava na sezónu 2019/2020

Začátkem srpna florbalový oddíl mužů odstartoval letní přípravu, aby zlepšil fyzickou kondici a mohl pomýšlet na postup. I přes slabší účast skrz letní dovolené se muži schází třikrát týdně na pastvisku (PO, ST, PÁ od 18.30), kde trénují dynamiku a rychlost v kombinaci se silovými cvičení. Přípravu vede Martin Vrzal a Jaroslav Válka, kteří si vzali za úkol vylepšit týmovou fyzičku.