Sokol Břeclav bral druhé místo na mezinárodním florbalovém turnaji

Skvělým úspěchem skončilo vystoupení florbalistů T.J. Sokol Břeclav na mezinárodním turnaji ve Vídni. V nabité konkurenci týmů z Rakouska, Slovenska a České republiky slavili na konci června zisk stříbrných medailí.

Turnaj přitom pro Břeclavské nezačal nejlépe. V prvním utkání těsně nestačili na brněnský Komín, kterému podlehli 2:3. V dalším zápase pak remizovali 1:1 se slovenským týmem z obce Gajary. „Věděli jsme, že nebude snadné postoupit do vyřazovací části, ale řekli jsme si, že budeme dál makat a uvidíme, na co to bude stačit,“ popsal rozpoložení týmu po prvních dvou zápasech Petr Hübl.

Bojovná nálada a zlepšený výkon v dalším utkání proti místnímu klubu z Vídně se odrazily také na výsledku, když florbalisté svého soupeře přejeli jednoznačně 7:1 a brali první výhru v turnaji. Postupová matematika v tu chvíli byla jasná: z posledních dvou zápasů ve skupině museli Břeclavští vyválčit ještě alespoň jedno vítězství.

Následoval pro ně dobře známý protivník z Hodonína, se kterým však smolně prohráli 1:2, když rozdílovou branku obdrželi dvě minuty před koncem hrací doby. Všechno tak záviselo na závěrečném utkání s týmem ze Syrovic. Hráči Sokolu začali skvěle a rychle si vypracovali dvougólový náskok, který se jim podařilo navyšovat. Nakonec uspěli po výsledku 6:3, a na poslední chvíli tak proklouzli do semifinále.

V něm se střetli s brněnským Komínem. Kdo však čekal dramatický duel, musel být tentokrát překvapený dominantní hrou Břeclavských. Po přesvědčivém průběhu zvítězili jasně 7:3 a slavili postup do finále, kde už na ně čekal tým z Gajar ze Slovenska.

Po opatrném začátku se hráči Sokola Břeclav na konci první části ujali vedení 1:0 po proměněném trestném střílení. Hra se přelévala ze strany na stranu a po závěrečném hvizdu svítil na tabuli stav 3:3. Následovala tak tři trestná střílení na každé straně, jež měla rozhodnout o vítězi. V nájezdové loterii byli nakonec úspěšnější hráči ze Slovenska, kteří se tak mohli radovat ze zisku trofeje.

Florbalisté Sokolu Břeclav však byli spokojení i se stříbrnými medailemi. „Ukázalo se, že soudržnost týmu je velká a chuť po vítězství ještě větší. Těšíme se na příští ročník a doufáme, že tentokrát již s pohárem za první místo,“ zhodnotil vystoupení na turnaji Martin Vrzal.

Start a Conversation

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *