Závěrečné kolo Jihomoravského přeboru mužů

V neděli 28.4. odehráli muži poslední kolo Jihomoravského přeboru mužů v SH Valtice. První zápas je čekal s lídrem tabulky Dolními Bojanovicemi, které měly již jisté prvenství v tabulce a tudíž postup o soutěž výš. Od prvních minut bylo zřejmé, že to Bojanovice nebudou mít lehké, jelikož Břeclav vstřelila branku už po 15 vteřinách hry. Průběh hry byl velice vyrovnaný a hráči bojovali o každý míček a místo na hřišti. Díky obrovskému odhodlání, vytrvalosti, bojovnosti a ukázněnosti, hráči TJ Sokol Břeclav ukořistili cenný skalp v podobě vítězství nad Dolními Bojanovicemi v poměru 6:5 na branky a sklidili potlesk obecenstva za skvěle odehraný zápas. Nejlepšími hráči byli Petr Hübl (1+4) a David Baláš(3+1), kteří diktovali tempo zápasu a brankář Ondřej Matulík, který zneškodnil nespočet šancí Dolních Bojanovic. Petr Hübl v zápase překonal hranici 50 kanadských bodů a zastavil se na čísle 52 (29+23). Stal se tak hráčem s nejvíce body za tým TJ Sokol Břeclav.

Ve druhém zápase, označovaném též jako moravské derby, se utkali s týmem TJ Sokol Lanžhot. Ačkoliv Břeclav byla mírným favoritem, vývoj zápasu tomu neodpovídal. Hra byla velice opatrná, taktická a nikdo nechtěl udělat chybu. První dvě třetiny skončily remízou (1:1, 0:0) a minutu před koncem zápasu vedla Břeclav 3:2. Bohužel jednobrankový náskok Břeclavi nevydržel, když Lanžhot dokázal využít hru v 6 hráčích při odvolaném gólmanovi a vstřelil 30 vteřin před koncem vyrovnávající branku. Zápas skončil nerozhodně 3:3.